jakpomoci

Tereza Ohnoutková

 

  Tereza OHNOUTKOVÁ, 12 let 

Variabilní symbol: 114

Žádost: jakákoliv částka

Můj talent:

Jmenuji se Tereza Ohnoutková a mým snem je být v první sedmičce ATP. Poprvé jsem vzala do ruky tenisovou raketu ve 4 letech v rodném Blansku, kde si mého jedinečného talentu všiml šéf klubu a doporučil mi přejít do nejlepšího brněnského klubu TC Brno, ve kterém jsem trénovala 4x týdně po dobu 6ti let. Již v té době jsem patřila mezi první pětku v ČR. Nyní hraji za klub ŽLTC.
V mladších žákyních jsem měla úspěch i přesto, že můj objem tréninku byly pouhé 4 hodiny týdně, běžně děti v této kategorii trénují kolem 8 hodin. Moji situaci tehdy zkomplikovalo zranění ramene, které jsem léčila celé čtyři měsíce, po tuto dobu jsem nemohla zvedat paži, tudíž ani trénovat.
Vše jsem ale překonala a tento rok se umístila na 17. místě celorepublikového tenisového žebříčku. Nominovala jsem se i na MČR jednotlivců a skončila mezi nejlepšími osmi až šestnácti děvčaty, a na MČR družstev na 4. místě.
Aktuálně začíná turnajová sezóna starších žákyň, kam jsem letos přešla. Měla bych mít trénikový objem 8-10 hodin týdně, ale z finančních důvodů je moje rodina schopná zajistit pouze 4 hodiny. Na to abych měla šanci propracovat se mezi nejlepší, nutně potřebuji navýšit objem tréninků, proto tímto žádám o podporu.