jakpomoci

Dvojnásobný mistr republiky

​Už nějaký ten pátek střílím z luku a lukostřelba jako každý jiný sport je docela finančně náročná. Tímto bych chtěl poděkovat Nadačnímu fondu Sunrise za finanční podporu. Díky penězům, které jsem od nadace dostal jsem si mohl pořídit dvě sady šípů – jednu tréninkovou carbonovou a druhou závodní dřevěnou. Ale především jsem z daru platil startovné, které není úplně levné.

Přesto, že v poslední době jsem toho moc nenastřílel, rozhodl jsem se odjet na mistrovství ČR ve 3D lukostřelbě a pokusit se obhájit loňské vítězství.

​Mistrovství se konalo v Sedmihorkách v Českém ráji o víkendu 1.-2.10.. Vyjíždět v 5 ráno z Tišnova bylo docela peklo a po třech hodinách v autě jsme konečně dojeli na místo. Proběhla registrace a kontrola luků, šípů a veškeré výbavy.

​Na střelnici jsem potkal spoustu známých střelců, se kterými se potkáváme na závodech. Obhlédl jsem konkurenci a zjistil, že je zde i Michal Sodja předseda České 3D lukostřelby a v kategorii jezdecké luky je opravdová kapacita. Mezitím jsem se rozstřílel a uvědomil si, že i přes nedostačující trénink na tento závod mám dobrou formu.

​Dostali jsme instrukce a vyrazili na trať. První den se stříleli 2 šípy a bylo 35 terčů. Byly rozmístěny skvěle. Trať byla velice náročná a překonala můj dosavadní rekord v závodním čase. Průměrný závod trvá cca 4-5 hodin. V sobotu ale závod trval 7,5 hodiny a to bylo dost znát na některých závodnících.

​Měl jsem skvělé výstřely, ale i opravdu spoustu autů. Byl jsem smířeným s tím, že letos neobhájím vítězství. Stačilo by mi přiblížit se právě Michalu Sodjovi. Nikdy jsem se mu nepřiblížil na méně než 100 bodů což je opravdu hodně při bodování 20/16/10/0. loni bohužel na mistrovství dorazit nemohl. Když jsem se večer podíval na výsledky z prvního dne zjistil jsem, že ztrácím jen 8 bodů a třetí ztrácí 50 bodů na mě což byl podstatný náskok.

​Druhý den jsme byli rozděleni už podle výsledků z předchozího dne a střílel se pouze jeden šíp. Díky tou že jsem mohl jít s Michalem tak jsem si ho mohl pohlídat. Střílel velice dobře, ale i mně se dost dařilo. V průběhu jsem přestal sledovat body třetího v pořadí, protože jsem už věděl, že máme už veliký náskok.

​Závod skončil a já šel odevzdat bodovačky a sečetl svoje tak i Michalovi body. Výsledek mě vyděsil. Vyšlo mi, že máme stejně bodů a buď bude rozstřel na jeden terč, nebo pořadí podle dvacítek… Přišlo vyhlášení a já se dozvěděl, že jsem titul obhájil. Porazil jsem svůj vzor pouze o 4 body ale i to se počítá.

​I přes náročnost celého víkendu jsem byl velice rád za tento závod. Lukostřelecký oddíl Chiméra uspořádala parádní závod a vše klapalo, jak mělo. Doufám, že příští rok znovu bude mistrovství opět na takové úrovni či vyšší.

 

Ladislav Nelson Dufek

dscf8215 dscf8028