jakpomoci

Jak zvládnout pracovní prostředí

Workshop, Jak zvládnout pracovní prostředí, anebo bušidó po česku, pro děti z dětských domovů se uskutečnil na zámku Diváky v pátek 26. srpna od 9:00h.

 

Propojením činností Sunrise evropského nadačního fondu a společnosti Sunpeople vznikl jedinečný projekt. Sunrise pomáhá dětem z dětských domovů a sociálně znevýhodněných rodin při rozvoji jejich talentu. Na činnost Sunrise navazuje společnost Sunpeople, která mladým lidem opouštějícím institucionální zařízení vytváří pracovní místa, stará se o rozvoj jejich osobností a hledá pro mladé lidi vhodné bydlení. Workshop, Jak zvládnout pracovní prostředí, je zcela jedinečný a startuje na zámku v Divákach. V prostředí zámku se pro mladé lidi vytvářejí pracovní příležitosti s možností ubytování. Také budou moci využít mnoho zajímavých přednášek, vzdělávacích programů a školení.

 

Společnost Sunpeople má za cíl pomáhat mladým lidem opouštějícím institucionální zařízení nalést stabilní a smysluplnou práci. Mladí lidé jsou jednou z nejzranitelnějších skupin společnosti, proto poskytneme osobám z této cílové skupiny pracovní uplatnění s možnost dalšího vzdělávání. Postupem času přestanou být mladí lidé závislí na pomoci ostatních a naopak budou schopní zapojit se do činností podniku, které se zaměřují na pomoc osobám s obdobnými životními zkušenostmi.

Projekt byl realizován na zámku v Divákách, kde se nachází zázemí společnosti a prostory pro  ubytování mladých lidí. Součástí zámku je také rozsáhlý zámecký park, který je vhodným místem pro organizaci nejrůznějších událostí.

Workshop, který byl pro mladé lidi připraven vedl známý brněnský networker, Milan Nerud. Ten si pro děti připravil zajímavý vzdělávací program, který se zaměří na zvýšení adaptace dětí na trhu práce. „Pan Nerud je pro nás velkou osobností. Věříme, že dětem může workshop dát mnoho cenných rad a kontaktů. Obzvlášť, když budou mít prostor setkat se s velice úspěšnými podnikateli například s MUDr. Michalem Bumbálkem, Hynkem Charouzem, nebo světoznámým umělcem Heshamem Malikem,“ představuje některé z osobností, ředitelka Sunrise Monika Bajnoková.

 

Významný host zámeckého workhopu byl 1. náměstek hejtmana JMK pan. Mgr. Marek Šlapal, který společně s úspěšnými podnikateli, děti seznámí se svým životním příběhem, jak se stali úspěšnými. Velmi inspiratívní byl i příběh hodonínského podnikatele a též odchovance z dětského domova, Jana Lačňáka. Ten byl vybrán bývalým viceprezidentem Microsoftu, Janem Muhlfeitem, aby vystoupil v jeho projektu a pořadu Skryté talenty. „Velice si vážíme účasti Honzy, který ukáže dětem, jak může být cesta dlouhá a strastiplná, ale s reálným cílem, který je posune dál,“ dodává ředitelka  Bajnoková. Celkem se děti na workshopu setkali s více než patnácti úspěšnými podnikateli z ČR, kterým velice děkujeme za jejich ochotu přijít a podělit se o své příběhy.

 

Workshop trval do 17:00. Během dvou vzdělávacích bloků, se děti seznámili s životopisem, pohovorem, základními atributy vyrovnaného výkonu, týmovou spoluprací, jak zvládnout nadřízené a dalšími tématy, které jim otevřou dveře do pracovního světa.  Od 13h. bylo připraveno setkání se zástupci podnikatelské sféry a diskuze o možné spolupráci. „Máme tu spoustu zajímavých a úspěšných lidí, kteří chtějí dát dětem z dětských domovů šanci. Dokonce jsou připraveni investovat do jejich myšlenek, koupit jim vybavení a nechat je tvořit jejich sny. Účastníci workshopu budou mladí lidé zejména z moravských dětských domovů. Dlouhodobě spolupracujeme s dětským domovem Tišnov a Domem na půli cesty.  Workshop navštívili i děti z Mikulova, Strážnice, Hodonína a Kyjova. Společnosti Sunrise a Sunpeople vytvářejí úspěšnou spolupráci s firmami a podnikateli. Spolecně plánují další workshopy, na pomoc pro ještě více dětí. „Pomáháme dětem  již od školky a naše pomoc je dlouhodobá,“ dodává ředitelka dětské školičky a Sunrise Monika Bajnoková.